2026 gestart! Champagne, Simultaan en de Borg

Afgelopen donderdag werd bij VAS het nieuwe jaar afgetrapt! Veel mensen trotseerden de sneeuw om dit spektakel te kunnen bijwonen. VAS’ers laten zich niet afschrikken door de elementen der natuur.

De aftrap van het jaar was met veel champagne, of in ieder geval iets dat er op leek, en met minstens net zo veel schaken natuurlijk!

Zo was niemand minder dan toernooicoach IM Khoi Pham bereid gevonden om met een kloksimultaan de strijd aan te binden met maar liefst 20 VAS schakers! Waaronder enkele 1900+ spelers en zelf een ELO 2000+ speler! En dan te bedenken dat Kasparov al bezwaar maakt tegen ELO 2000 spelers als tegenstanders in een simultaan.

Tejo Hagen en Jan Stegeman in diep gepeins

Dit toont dus op zichzelf al het lef van Khoi aan. Maar wat als ik u vertel dat hij dit deed negen uur na geland te zijn op Schiphol na een terugkeer uit Vietnam en dus met een enorme jetlag! Wij nemen onze hoed af!

“Heb je nog iets nodig Khoi voor de simultaan?”

“Heel veel koffie!”

En zo geschiedde. De koffie vloeide en de stukken bewogen.

Opperste concentratie bij iedereen

Khoi scoorde een ongelooflijke 17,5 uit 20!!! Een speciale vermelding voor Sönke die als enige Khoi wist te verschalken met een tactische slag!

Sönke versloeg Khoi!

Na bijna 2,5 uur schaken was Imre de laatste die overbleef. Hij wist Khoi knap op remise te houden. Al was de prestatie van Khoi minstens net zo knap. Imre is immers een kersverse NK-ganger in zijn leeftijdscategorie. Een prestatie die de simultaangever niet vreemd is. Dus wellicht staat Imre over een aantal jaar wel aan de andere kant van de simultaantafel!

Khoi en Imre verwikkeld in de laatste partij van de avond!

De bewondering voor de prestatie van Khoi was groot na afloop! Hij schroomde namelijk de complicaties niet.

Jan Stegeman: ” zijn geheugen?! Hij onthoudt al die partijen en kan al die momenten terughalen?! Ik ben bij wijze van spreken mijn laatste zet al vergeten nadat ik hem heb uitgevoerd”.

Naast de simultaan was er nog meer schaken. In tweetallen troffen verschillende teams elkaar in het zogeheten Hand-Hoofd-Schaken.

In deze variant is de speler die het ‘Hoofd’ is verantwoordelijk voor het noemen van het type stuk waar een zet mee uitgevoerd moet worden en is zijn teamgenoot de ‘Hand’ verantwoordelijk voor het bedenken en uitvoeren van de zet met het betreffende type stuk. Dus het ‘Hoofd’ zegt bijvoorbeeld op zet 1 “Pion”, waarna de ‘Hand’ dus kan kiezen uit 8 pionnen en 16 zetten.

Team TaDa versus team JoJo

Team “the Borg ” – resistance is futile (William/ Niels) leverde enkele positionele pareltjes af tegen team RoDa (Roland/ David) Waarbij daadwerkelijke resultaten natuurlijk ondergeschikt zijn.

Het spektakel leidde tot zeer vermakelijke partijen, veel gelach en verwondering. Ook bij de toeschouwers.

Daarmee is 2026 op schaakgebied echt begonnen! Het komend jaar verzorgen we bij VAS weer een heerlijk aanbod. We kijken er naar uit om iedereen weer te zien!

Te beginnen volgende week bij de eerste ronde van de tweede Keizercyclus! Tot dan allemaal!!

 

 

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *