De Pinksterbloem opnieuw winnaar voorronde VAS

Een volle speelzaal bij de voorronde van VAS
Op zondag 6 februari organiseerde schaakvereniging VAS haar jaarlijkse voorronde voor het basisscholenkampioenschap. Maar liefst 26 schoolteams schreven zich in: een nieuw record. En deze schoolteams beleefden een hartstikke leuke schaakmiddag. Er werd heel goed geschaakt. Natuurlijk, soms gaven spelers wel eens wat stukken weg, maar over het algemeen lag het niveau hoog.
Het winnende team van De Pinksterbloem

Er was ook één duidelijke favoriet om deze voorronde te winnen: dat was het eerste team van basisschool De Pinksterbloem. Die favorietenrol maakte het team dubbel en dwars waar. Het duldde geen tegenstand en won elke wedstrijd, totdat….. Het team van deze school bestaat uit vier ervaren schakers: Sem Amoraal, Raf Amoraal, Berend Sombroek en Max Offreins. Drie van de vier spelers zijn lid bij het VAS. Bovendien zaten de eerste-, tweede- en derdebordspeler vorig jaar ook al in dit team. En ook toen wonnen ze de voorronde bij VAS. Sterker nog, het team leverde destijds een geweldige prestatie en stootte zelfs helemaal door naar de finale van het Nederlandse basisscholenkampioenschap. Daar eindigde het toen op een uitstekende vierde plaats. Kortom, een duidelijkere favoriet voor het winnen van deze voorronde was er eenvoudigweg niet.

 Stevige concurrentie
Maar er was wel degelijk stevige concurrentie. Heel stevig zelfs. Het eerste team van De Duif legde hen het vuur na aan de schenen. Natuurlijk, twee jaar geleden was De Duif de winnaar bij de voorronde van het VAS. Het is dus een heel sterke schaakschool. Maar omdat De Duif in de rondes 4 en 6 matchpunten verloor, dreigde deze school voortijdig uitgeschakeld te worden. In de laatste ronde moest het team zelfs tegen de kanjers van De Pinksterbloem. Maar ziet, de spelers van De Duif lieten zien dat ze geweldig goed kunnen spelen en ze versloegen de nummer 4 van Nederland!
Allaert Troost met de vijfjarige Khoi Pham
Uitstekende prestaties werden geleverd door de Vijfde Montessori Watergraafsmeer en de ASVO. Deze scholen pakten 10 matchpunten en eindigden daarmee op de derde en vierde plaats. De plekken vijf en zes werden ingenomen door het tweede team van De Pinksterbloem en het tweede team van De Duif. Dat gaf dus wel aan hoe sterk deze schaakscholen zijn. Ook deze teams mogen op zaterdag 12 maart meedoen aan de kwartfinale van het Basisscholentoernooi. Overigens had het tweede team van De Pinksterbloem de meest opvallende speler van het hele toernooi: de vijfjarige (!) Khoi Pham. Hij scoorde 6½ uit 7 aan het vierde bord.
De prijsuitreiking
Zijn de schoolteams van De Pinksterbloem, De Duif en de andere scholen uit de voorronde bij VAS sterk genoeg om kampioen van Amsterdam te worden? Misschien, misschien. Want om kampioen van Groot-Amsterdam te kunnen worden, zullen de teams een topprestatie moeten leveren. Want de regio Groot-Amsterdam (Amsterdam, Almere, Amstelveen) is een heel sterke schaakregio. Vorig jaar bereikten drie schoolteams uit deze regio de finale van het Nederlandse kampioenschap. Aan die finale mogen alleen de zes sterkste schoolteams van Nederland meedoen. Eén van de Amsterdamse schoolteams won die finale en is dus Nederlands kampioen. Dat is de Europaschool uit Oud-Zuid. Ik heb gehoord dat alle spelers die vorig jaar in dat team speelden, ook dit jaar nog een keertje mee mogen doen.
 


  Eindstand Matchpunten Bordpunten  
1 Pinksterbloem 1 12 20,5 Kwartfinale
2 De Duif 1 11 20,5 Kwartfinale
3 Montessori WGM 1 10 19,0 Kwartfinale
4 ASVO 10 17,5 Kwartfinale
5 Pinksterbloem 2 9 18,0 Kwartfinale
6 De Duif 2 9 18,0 Kwartfinale
7 Pinksterbloem 3 9 17,5  
8 Witte Olifant 1 9 14,5  
9 Pinksterbloem 4 9 14,5  
10 De Aldoende 1 8 17,0  
11 Derde Dalton 8 17,0  
12 Cornelis Vrijschool 8 16,0  
13 Pinksterbloem 5 7 15,5  
14 Burghtschool 7 13,5  
15 De Aldoende 2 7 13,0  
16 Dalton de Meer 1 6 13,5  
17 St Antonius 2 6 10,5  
18 Montessori WGM 2 5 13,0  
19 Cornelis Vrijschool 2 5 11,0  
20 Het Podium 5 10,5  
21 St Antonius 1 5 10,0  
22 Witte Olifant 2 5 9,0  
23 Pinksterbloem 7 4 12,5  
24 Dalton de Meer 2 4 8,0  
25 Pinksterbloem 6 3 8,0  
26 De Kleine Kapitein 1 6,0  

 
 
tekst: Enrico Vroombout