Veel VAS-winnaars bij jeugd GP's

Het is een beetje aan de aandacht ontsnapt, maar zaterdag 17 mei en zondag 25 mei vonden in Amsterdam twee Grand Prix Toernooien plaats voor de jeugd: eerst het toernooi van Tal/DCG en een week later het GP-toernooi van Het Probleem. Natuurlijk speelden veel jeugdleden van VAS mee. En sommigen boekten uitstekende resultaten.
 
Eerst het toernooi bij Tal/DCG. Dat eindigde in een prachtig succes voor Don van den Bergh. Hij zegevierde in de hoogste zeskamp met 4½ uit 5. Proficiat! Aan dit GP Toernooi deden veertien VAS’ers mee. Een overzicht van alle prestaties staat hieronder. Eén andere prestatie moeten we er meteen uitlichten. Het nieuwe jeugdlid Myron Roesink slaagde erin om zijn achtkamp (groep 5) met 7 uit 7 te winnen. Don en Myron dus winnaars van hun groepen. Maar er was meer VAS-succes:

Groep

Naam

Score

Plaats

1

Don van den Bergh

1

1

Jochem Scheepers

1

5

2

Dion van Lange

3

5

3

Milo Cornelissen

2

3

Abel Schaefers

7

4

Maarten de Boeck

5

2

4

Filip Schutte

0

8

5

Myron Roesink

7

1

5

Niels Hoefsloot

6

2

5

Veron Roesink

3

3

5

Mo Kruiswijk

3

3

6

Jasper Nepveu

2

6

Youssef el Jarmouni

2

6

Remi van Batenburg

3

4

Een week later deden 9 jeugdleden van VAS mee aan het GP-toernooi van Het Probleem. Vier daarvan slaagden erin om hun groep te winnen. Dat waren Youssef el Jarmouni, Mo Kruiswijk, Camilo Guzman en Abel Schaefers. Zij wonnen de groepen 4, 5, 6 en 7. Proficiat!
Alle prestaties van de VAS’ers op een rijtje:

Groep Naam Score Plaats
1 Dion van Lange 6
2 Milo Cornelissen 4 3
2 Jonathan ten Have 2 5
4 Youssef el Jarmouni 5 1
5 Mo Kruiswijk 7 1
6 Camilo Guzman 6 1
6 Filip Schutte 3 6
6 Remi van Batenburg 1 7
7 Abel Schaefers 6 1

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Alle uitslagen van alle GP-toernooien staan op www.schaakbondgrootamsterdam.nl.
tekst: Enrico Vroombout