Thrillers bij het VAS

Samuel Cohn sleepte in een heuse thriller toch nog een matchpunt binnen
In de tweede ronde van de JGA Jeugdclubcompetitie C speelden zich ware thrillers af in het clublokaal van het VAS. Vijf jeugdteams van VAS en drie van andere verenigingen kwamen bij het Cygnusgymnasium in actie. Daarnaast speelden twee VAS-jeugdteams uitwedstrijden.
 
De JGA Jeugdclubcompetitie C is de belangrijkste regionale competitie. Elke maand wordt er in één week een ronde gespeeld. In die ene week komen alle jeugdteams van elke vereniging in actie. En dat geeft een prachtig gezicht. Volle speelzalen met geconcentreerde jeugdschakers. De uitslagen van de jeugdteams van het VAS waren:

VAS C1 VAS C4 4 0
VAS C2 Zukertort C1 2 2
VAS C3 AdA’04 C1 3,5 0,5
VAS C6 Het Probleem C1 2 2
Almere C1 VAS C5
AdA’04 C2 VAS C7 1 3
AdA’04 C2 VAS C7 3 1

De Eerste Klasse: Thriller bij Cohn tegen Cahn
Vijf jeugdteams van het VAS spelen in de Eerste Klasse. De absolute topfavoriet voor het kampioenschap is VAS C1. Het team won overtuigend van VAS C4. Maar wel nadat de gebroeders Roesink heel flink moesten nadenken. Want hun tegenstanders Floris Brouwer en Kevin Bloem speelden uitstekend. Vooral de partij aan het eerste bord tussen Veron Roesink en Floris Brouwer was meer dan interessant. Het tekent de breedte van het VAS.
Een ware thriller vond plaats in de wedstrijd tussen VAS C2 en Zukertort C1. Want bij de stand 1-1 waren eerste en tweedebordspelers Aron Janssen (tegen Ahnaf Uddin) en Samuel Cohn (tegen Boaz Cahn) nog bezig. Aron speelde uitstekend en leek comfortabel op remise af te stevenen, of zelfs meer. Maar helaas redde hij het niet. Toch was er weinig aan de hand. Samuel Cohn stond geweldig goed tegen Boaz Cahn en zou zeker een punt gaan halen. Maar juist op dit bord gebeurde plotseling van alles. Eerst blunderde Samuel een dame weg en moest hij met zijn twee torens tegen dame en paard zien te winnen. Qua stelling was dat onmogelijk, maar Boaz had heel weinig tijd. In een chaotische tijdnoodfase beging Boaz bovendien tweemaal een onregelmentaire zet. Daardoor moest er ook nog een tijdstraf uitgevoerd worden. Uiteindelijk won Samuel op tijd. Hij had nog 16 seconden over. Al met al eindigde deze wedstrijd dus in 2-2, waarbij vooral VAS C2 heel goed weg is gekomen.
VAS C3 speelde tegen het eerste team van AdA’04. De meeste jongens kennen elkaar goed van het Schaakkamp. Zo speelde Sage Sampson aan het eerste bord een fraaie partij tegen Renzo Bakker. Renzo is alle keren meegeweest op schaakkamp. De partij van Sage was de interessantste van deze match. Beide combattanten speelden goed, waardoor de partij uiteindelijk in remise eindigde. De teamgenoten van Sage wonnen alledrie soepel. VAS C3 staat op een tweede plaats in de Eerste Klasse.
De Tweede Klasse: debuterende Koen Meijer wint!
VAS C6 is ons enige team in de tweede klasse. In dit team speelde een invaller mee. En niet zomaar een invaller, nee: Koen Meijer! Koen is pas sinds kort lid bij het VAS. Maar schaken kan hij al hartstikke goed. Net als zijn oudere broer Casper Meijer, overigens. Koen debuteerde in de Tweede Klasse. En in een ommezien had hij zijn partij gewonnen. VAS C6 kwam dus met 1-0 voor. Helaas was die weelde niet besteed aan het team. Want aan het eerste en tweede bord leden onze jongens jammerlijke nederlagen. Max Offreins stond voor de taak om toch nog een matchpunt uit het vuur te slepen. En dat deed deze vriendelijke jongeman overtuigend.
De Derde Klasse: Winst en verlies voor VAS C7
In de Derde Klasse speelde VAS C7 twee wedstrijden tegen AdA’04 C2. Het begon met een daverende 3-1 overwinning. Professioneel werden twee partijen gewonnen en eindigden er twee in remise. In de tweede wedstrijd was de uitslag omgekeerd. Onze jongens verloren voor het eerst deze competitie een match. Het was tevens de allereerste nederlaag van een VAS-jeugdteam in deze regionale jeugdclubcompetitie. Dat kon niet uitblijven. Bij VAS C7 was Titus van Gent overigens de grote man. Hij scoorde 1½ uit 2. Hij is nu tevens topscorer van het team met 3½ uit 4.
Zodra alle uitslagen bekend zijn, kun je de standen weer in het linkermenu (onder jeugdexterne) vinden. Ook kun je natuurlijk op de site van de SGA kijken: www.schaakbondgrootamsterdam.nl).
 
tekst: Enrico Vroombout