Door: Patriek Tromp
Op 1 november, de dag na Halloween, of de dag van de nieuwe ratings, of de dag van de inschrijvingen bij TataSteel, zo u wilt, mochten wij in de derde ronde van de KNSB aantreden tegen Oegstgeest. Wonend in deze geweldige gemeente voelde dit toch wel als de fijnste uitwedstrijd in mijn schaakleven tot nu toe (net voor Groningen uit, toen de treinen staakten).
Aangekomen in de geweldige Volksuniversiteit Oegstgeest stonden acht ruime tafels, met schitterende borden erop, en acht tot op het bot gemotiveerde tegenstanders mij op te wachten. Het enige dat om 13:00 uur ontbrak waren zeven teamgenoten. Chapeau voor de tegenpartij dat er rustig gewacht werd tot wij compleet waren alvorens te beginnen.
Oegstgeest is een beetje een vreemd team wat betreft rating verdeling en het scoreverloop was net zo. Renzo en Fabian wonnen allebei zo vlot dat ik door mijn snel spelende tegenstander nog niet eens een keertje was opgestaan. Fabian had een kwaliteit geofferd voor twee pionnen en een dominante stelling. Renzo zag wat twijfel bij zijn passieve tegenstander en besloot de stukken op het bord te houden. Een goede keuze want hij ging er daarna dwars doorheen. 2-0 voor.
Daarna duurde het even maar mijn vlot spelende tegenstander IM Fred Slingerland kon niet echt bij mij doorbreken en ik ook niet bij hem. Met nog anderhalf uur op zijn klok en een half uurtje op mijn klok, was er op zet 56 nog slechts een eenzaam zwart paard over en kon de vrede getekend worden. Mijn computer geeft net 99% accuracy voor beiden. Dat betekent dat we of twee van de allerbeste schakers ter wereld zijn, of dat de stelling zo dood was dat zelfs een koelkast de beste zetten had gevonden.
Dit beloofde een mooie dag te worden met deze tussenstand, maar op veel andere borden ging het snel de verkeerde kant op. Elco zijn bluf in de opening werd gecallt door zijn tegenstander en die mentale tik kwam hij niet te boven. De afwikkeling naar het verloren pionneneindspel leek niet noodzakelijk maar gebeurde wel.
Ed snapte niet alleen helemaal niets van zijn eigen stelling, ook die van zijn tegenstander was een mysterie voor hem. Hij ging er helaas regelmatig af tegen FM Nikolic.
Jos wikkelde ondertussen optimistisch af naar een verloren dame eindspel. De koning van zijn tegenstander kon echter rechtstreeks zijn stelling binnenwandelen en toen was het snel gedaan.
Gelukkig hadden we nog twee ingecalculeerde punten spelen die allebei een heerlijk dominante stelling hadden. Ryan kon het een paar keer hardhandig afmaken maar wikkelde uiteindelijk af naar een ongelijk loper eindspel.
Nu kwam alle druk bij Ticho te liggen om nog een punt voor zichzelf en voor het team in de wacht te slepen. Goed paard tegen slechte loper is niet altijd makkelijk zo bleek ook nu weer. Onze man bleef het proberen maar moest uiteindelijk berusten in remise.
De meest nipte van alle mogelijke nederlagen deed ons met de staart tussen de benen afdruipen. Het bleef daarna nog lang onrustig in Oegstgeest terwijl wij onze wonden aan het likken waren in pizzeria Bonta.
Een smadelijke nederlaag die eigenlijk het seizoen nu al als troosteloos mag bestempelen. We kunnen het echter nog spannend maken door volgende ronde te verliezen en vol in de degradatiestrijd te belanden. Ik hoop echter dat we een saaie overwinning boeken en de ultieme middenmoter worden. Want zeg nu zelf, wat is er leuker dan de wetenschap dat je op speeldag zes nergens meer om speelt?
|
Rating
|
Rating
|
|||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Slingerland, F. (Fred) | 2225 | Tromp, P. (Patriek) | 2003 | ½ – ½ | ||
| Piket, J.J. (Joop) | 2145 | Hacken ten, J.F.P. (Jos) | 1987 | 1 – 0 | ||
| Nikolic, N. (Nebojsa) | 2236 | Baarslag, E. (Ed) | 2042 | 1 – 0 | ||
| Niet de, G.M. (Gert-Michiel) | 2048 | Hakvoort, E.T. (Elco) | 2032 | 1 – 0 | ||
| Aalbers, K.G. (Klaas) | 1918 | Cornelisse, T. (Ticho) | 2034 | ½ – ½ | ||
| Scherpenisse, C. (Kees) | 1963 | Roshardt, F.W.R. (Fabian) | 2077 | 0 – 1 | ||
| Wulp van der, G. (Geert) | 1876 | Finkenflugel, R.C. (Renzo) | 2066 | 0 – 1 | ||
| Wagemans, E.P.M. (Ed) | 1880 | Busa, R. (Ryan) | 1971 | ½ – ½ | ||
| Gemiddelde Rating: | 2036 | Gemiddelde Rating: | 2027 | 4½-3½ |

1 Comment